Oświadczenie w sprawie cen energii- przedłużony termin

Oświadczenie w sprawie cen energii– przedłużony termin.

 

Skorzystanie z niższych stawek taryfowych do końca bieżącego roku dla mikro i małych przedsiębiorców jest możliwe pod warunkiem złożenia u dostawcy prądu stosownego oświadczenia.

 

Wielu przedsiębiorców może w ten sposób znacznie ograniczyć koszty energii elektrycznej, ponieważ podwyżki sięgają nawet 70%!

 

Nowelizacja ustawy prądowej zaczęła obowiązywać 29 czerwca, a początkowy termin na składanie oświadczeń do 29.07.2019 okazał się zbyt krótki, nie przeprowadzono kampanii informacyjnej stąd zainteresowani odbiorcy nie wiedzieli nawet, że mają taki obowiązek.

 

Pomimo problemów z opracowaniem drogi legislacyjnej, resort energii znalazł jednak sposób aby w krótkim czasie wprowadzić poprawkę o wydłużeniu terminu na składanie tych oświadczeń. Po przyjęciu poprawki w Sejmie, Senacie i podpisaniu przez Prezydenta, zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw i tym samym termin na złożenie dokumentu ulegnie wydłużeniu do wtorku 13.08.2019. Wprowadzenie poprawki umożliwił procedowany aktualnie w Sejmie projekt ustawy m.in. o podatku akcyzowym tzw. pakiet dla firm.